Jak ustawić rożne tapety na pulpitach w systemie Android

Ostatnio znajomy zadał mi ciekawe pytanie – jak w systemie Android ustawić rożne tapety na poszczególnych pulpitach? Musze przyznać, że to pytanie mnie zaskoczyło. Niby prosta funkcjonalności ale nie jest dostępna w podstawowej wersji systemu Android. Można kombinować i łączyć kilka zdjęć w jedno w jakimś programie graficznym ale komu by się chciało w to bawić. Popularne programy „poprawiające” interfejs użytkownika systemu Android, takie jak Launcher Pro czy ADW.Launcher niestety nie umożliwiają ustawienia różnych tapet. Najprostszym rozwiązaniem jakie udało mi się znaleźć jest użycie animowanej tapety…

Dokładnie programu MultiPicture Live Wallpaper. Jest to aplikacja darmowa, umożliwiająca uzyskanie efektu rożnych zdjęć na poszczególnych ekranach urządzenia. Obsługa banalnie prosta. Przed ustawieniem animowanej tapety, wskazujemy skąd mają być pobrane tapety – źródłem może być katalog lub też np. album Picasa (po zainstalowaniu dodatkowej wtyczki). Poniżej krótkie wideo przedstawiające programu w akcji.

Na oficjalnej stronie programu oprócz paczki instalacyjnej możecie także znaleźć kod źródłowy aplikacji :) Na koniec kod QR.

Kategoria: ciekawe programy - Tagi:

Komentarze

  1. Emil napisał:

    Ja spotkałem się ostatnio z fajną aplikacją, która pozwala odzyskać zgubiony (skradziony) telefon. FindMyDroid umożliwia wysyłanie SMS-em danych o lokalizacji i informuje o błędnym użyciu karty SIM.
    http://menstream.pl/wiadomosci-hi-tech/findmydroid-czyli-gdy-zgubimy-androida,0,794048.html

    16 marca 2011, 11:22

Przyłącz się do dyskusji